RIMAC NEVERA 2021: Elektrický hypersport zrychlí na 300 kilometrů za 9.3 sekundy a zvládne dojez až 550 kilometrů (VIDEO)..!

03.06.2021 09:28

Nejnovější model Nevera vychází z konceptu Rimac C_Two, představeného na autosalonu v Ženevě 2018. Od té doby inženýři společnosti vylepšili svou vlajkovou loď po všech směrech ve snaze o dokonalý zážitek z jízdy. Většina klíčových komponent Nevery byla vyvinuta interně v chorvatském sídle společnosti Rimac.

Klíčem k neskutečnému výkonu Nevery je průkopnická elektrická pohonná jednotka Rimac. Hnací ústrojí v podobě čtyř motorů "dopuje" unikátní, kapalinou chlazená, 120 kWh baterie ve tvaru písmene H, která je schopna produkovat výkon 1.4 MW. Slibuje dojezd na jedno nabití až 550 kilometrů. Monokoku z uhlíkových vláken navíc dodává strukturální tuhost vyšší o 37 procent.

Nevera se systémovým výkonem 1.914 koní disponuje točivým momentem 2.360 Nm. Zrychlit z nuly na 96 km/h tak umí za 1.85 sekundy. Z nuly na 300 km/h potom za 9.3 s. Rimac uvádí maximální rychlost s hodnotou 412 km v hodině.

Systém Rimac M2M se třemi displeji poskytuje nepřeberné množství dat v reálném čase jak výrobci, tak majiteli. Zatímco je uživatel připojen k vozidlu prostřednictvím intuitivní mobilní aplikace, výrobce přijímá anonymizovaná data o výkonu. Řidič Nevery může sledovat vše živě jako GPS polohu, rychlost nabíjení i stav baterie. K analýze jízdního výkonu může používat náhledů do map pomocí operačních systémů Android a iOS.

Vyrobeno bude pouze 150 hypersportů, jejíž názvy odkazují na mohutné a nečekané mořské bouře, které se šíří přes otevřené moře u pobřeží Chorvatska. Model využívá dvanáct ultrazvukových čidel, třináct kamer a šest radarů nejen k částečně autonomní jízdě. Například na okruhu umí ukázat řidiči nejlepší stopu.

Nevera bude k dispozici výhradně prostřednictvím globální sítě prodejních partnerů společnosti Rimac. Předpokládaná cena činí 2 miliony eur. Přikládám video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress