RENAULT: Elektrický útok po francouzsku...

16.05.2011 08:44

Francouzská značka Renault získala díky partnerství s Nissanem přístup k nejmodernější technologii elektrického pohonu, jenž japonský partner využívá v modelu Leaf. Ten se začal prodávat během minulého roku a postupně si získává klienty na celém světě. Připravovaná mohutná reklamní kampaň Renaultu má podle Automotive New zdůrazňovat porovnání mezi parními stroji a elektřinou. Například, číšník v restauraci přinese zákazníkovi parní zařízení pro zpracování platby kreditní kartou, úsměvné..!

Automobilka Renault chystá vysílat reklamu v televizích po celém světě, dále na sociálních sítích Facebook i YouTube. Kromě tří elektrických modelů Twingo, Fluence a Twizy, uvede také užitkové Kangoo ZE.

Renault Twizy je něco mezi skútrem a elektromobilem. Jde o ultra-kompaktní automobil poháněný elektrickým motorem s výkonem 15 kW, doplněným 7 kWh baterií. To dává vozítku o celkové hmotnosti kolem 450 kg dojezd přes 100 kilometrů. Baterie lze dobíjet z běžné zásuvky na 220 V. Plné dobití trvá tři a půl hodiny. Rozměry Renault Twizy jsou 232 cm, 119 cm a 146 cm. Cena chystané novinky má být 6.990 eur.

Renault předvedl v Ženevě i další elektrická auta, jako třeba Zoe. Aliance Renault - Nissan si dala za cíl prodat v budoucnu 1.5 miliónu elektromobilů.


Foto: redakce