Rekordní prodeje nových aut v EU: Během srpna vzrostly o 30 procent..!

20.09.2018 08:53

Během osmého měsíce letošního roku bylo v EU registrováno celkem 1.17 milionu nových automobilů. Podle ACEA je to o 250 tisíc automobilů více, než loni. Někteří výrobci nabízeli auta nesplňující normy platné od 1. září za nízké ceny. Dokonce prý přistoupili k registraci vlastních automobilů a následném prodeji na trhu ojetin. Na snímku je VW Tiguan R-Line.

Značky donutila nová metodika WLTP k pozdržení prodeje modelů, jež musely projít opět homologací. Proto výrobci na čas omezili nabídku motorizací. V těchto dnech přichází do prodeje nová generace Jeepu Wrangler.

A jak se vedlo koncernům? Francouzská skupina Renault prodala během srpna meziročně o 56.4 procenta více. Volkswagen se může pochlubit růstem o 39.3 procenta. Italsko-americká skupina FCA (Fiat-Chrysler) vzrostla za zmiňované období o 38.9 procenta. Naopak Daimler prodal o 4.2 procenta vozů méně. Níže vidíme nový Jeep Compass.

Podle Evropské asociace výrobců automobilů rostly výrazně i vybrané značky. Absolutním rekordmanem je Jeep s růstem ve výši 158 procent! Více než o 80 procentních bodů prodaly automobilky Alfa-Romeo, Jaguar a Porsche. Naopak malý pokles hlásí DS, zmiňovaný Mercedes-Benz, Lancia nebo Land-Rover.

A co náš domácí trh s novými auty? Podle Svazu dovozců v Česku během posledního prázdninového měsíce vzrostl o 31 procent, to znamená, že bylo prodáno 27.830 automobilů. Mezi deseti nejprodávanějšími modely v ČR byl také Ford Focus.

        

Dalším impulzem pro kupující může být pařížský autosalon, jenž začíná počátkem října. Většina výrobců začne s prodejem novinek hned po skončení akce. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: SDA a Newspress