RANGE ROVER VELAR SVAutobiography Dynamic 5.0l V8: 550 koní a maximální luxus s pohonem všech kol (VIDEO)..!

06.02.2019 08:28

Britský Land Rover obohatil nabídku své luxusní jachty na čtyřech kolech Range Rover Velar o nejsilnější motorizaci spojenou s mimořádnou výbavou a vylepšeným designem. Přední nárazník dostal větší otvory pro přístup vzduchu a černé vnější doplňky. Vzadu mě upoutala čtveřice výfukových koncovek.

Unikátní grafiku získal přístrojový štít. Pod sportovním volantem nechybí pádla řazení upraveného osmistupňového automatu od ZF. K dispozici je také karbonové obložení. Posádka včetně řidiče ocení elektricky polohovatelná, odvětrávaná a vyhřívaná sedadla s masážní funcí.

Nejvýkonnější Velar SVA Dynamic má pod kapotou pětilitrový kompresorem přeplňovaný osmiválec s výkonem 550 koní a 680 Nm. Díky tomu se může pochlubit zrychlením z nuly na stovku za 4.3 sekundy. Výrobce uvádí maximální rychlost 274 km v hodině.

Vzduchový podvozek byl speciálně vyladěn a nové jsou torzní stabilizátory. Optimalizací prošlo řízení i systém pohonu všech kol AWD s aktivním zadním diferenciálem. Standardem jsou 21-palcová kola. Brzdiče velkého SUV dostaly vzhledem k výkonu motoru kotouče o průměru 395 mm vpředu a 396 mm vzadu. Výbava zahrnuje rovněž aktivní výfukový systém.

Range Rover Velar SVA Dynamic bude k dispozici v šesti odstínech karoserie s tím, že speciální lak Satin Byron Blue na snímcích je příplatkovým prvkem. V Británii startuje luxusní novinka na částce 86.120 liber, což znamená v přepočtu asi 2.5 milionu korun. Podívejte se na krátkou video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress