RANGE ROVER SV Autobiography Ultimate Edition 2021: Je libo 5.0litrový osmiválec nebo čtyřválcový plug-in hybrid P400e (VIDEO)..?

02.04.2021 11:35

Britská automobilka představila svou novou vlajkovou loď se sadou ručně vyráběných doplňků SV. Tyto vlastně dvě specifikace posouvají modely SV Autobiography a SV Autobiography Dynamic ještě dále a představují řadu možností personalizace pro motoristy, kteří hledají to "nejlepší z nejlepších" v kategorii luxusních SUV.

Z vnějšku poznáme ediční model(y) podle nového saténového laku Orchard Green a kontrastní střechy Navarik Black. Detaily jsou zde zvýrazněny meděným odstínem. Novou vlajkovou loď vytvořil tým Land Rover SV Bespoke. Loga najdeme nejen na na kapotě, zadních dveřích, ale rovněž na prazích a v interiéru. Každý vůz má navíc ediční plaketku "SV Bespoke Ultimate Edition."

Range Rover s prodlouženým rozvorem je vybaven elektricky ovládanými zadními dveřmi nebo sklopnými sedadly v zadní "business třídě," která jsou nejen vyhřívaná a chlazená, ale nabízí originální funkci masáže horkými kameny. Cestující vzadu mají 1.2 metru prostoru pro nohy. K dispozici mají po celé délce středovou konzolu s tím, že ji výrobce doplnil o malou ledničku, rozkládací stolky pro cestující, hodinový přístroj Zenith a dvojici dislejů.

Model SV Autobiography Dynamic je více zaměřený na řidiče a je v nabídce pouze s konvenčním motorem V8 a se standardním rozvorem. Pádla řazení pod volantem jsou eloxována červeně, což podle automobilky zdůrazňuje výkon vozu. Je zde upravena kalibrace řízení a geometrie zavěšení kol pro celkové zlepšení agility vozu při jízdě. Světlá výška vzduchového odpružení je snížena o 8 mm. Aktivní systém proti převrácení Dynamic Response zase pomáhá udržovat SUV v zatáčkách i při dynamické jízdě.

Srdcem této britské jachty na čtyřech kolech může být přeplňovaný motor V8 o objemu 5.0 litru s výkonem 565 koní, nebo plug-in hybrid P400e s výkonem 398 koní. Ten kombinuje dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec s elektromotorem a baterií s dojezdem v elektrickém režimu přibližně 40 kilometrů (emise CO2 75 g/km). Vzhled speciální edice umocňují kovaná 22palcová kola z lehké slitiny.

Špičkový Range Rover SV Autobiography Ultimate Edition s přeplňovanou jednotkou V8 o výkonu 565 koní vychází ve Velké Británii od 183.706 liber, cca 5.625.000 korun. Cena ekvivalentu SV Autobiography Dynamic stojí od 147.441 GBP. Kdy novinka dorazí k českým dealerům značky tisková zpráva neuvádí. Podívejte se na video prezentaci.  Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress