RANGE ROVER SPORT 8.0l SVR ve filmu "No Time To Die" s Jamesem Bondem (VIDEO)..!

15.09.2021 15:15

Automobilka JLR zveřejnila informace k luxusnímu SUV, které využívá Daniel Craig aka agent 007 ve filmu "Není čas zemřít." Britská značka přitom obětovala své nejdražší verze modelu Range Rover Sport.

Specifikace pro film zahrnuje lak "Eiger Grey," volitelný "Carbon Pack" a 22palcové kola "Narvik Black" s terénními pneumatikami. Kompresorem přeplňovaný osmiválec produkuje 575 koní a zrychlení z nuly na 100 km/h zvládá vůz za 4.5 sekundy. Výrobce uvádí maximální rychlost 283 km v hodině. Range Rover Sport SVR startuje na ceně 99.620 liber, tedy necelých 3 mil. korun.

V jedné ze scén filmu pronásledují Jamese Bonda po lesních silničkách. "Moc jsem si přál natočit bondovskou honičku v náročném terénu a Range Rover byl pro tuto část snímku ideální volbou. Všechno se točí v reálu, takže jsme ho dotlačili na absolutní maximum a pronásledování bude jedním z nezapomenutelných momentů No Time To Die,"  říká koordinátor kaskadérů Lee Morrison.

Kolik vozů bylo poškozeno nebo zničeno tisková zpráva neuvádí, ale značka přidala několik snímků a záběry z natáčení na videu. Evropská premiéra "nového" Bonda se chystá na 30. září. Pro Daniela Craiga to bude v této postavě poslední role. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress