RANGE ROVER SPORT 2022 na prvních snímcích..!

10.02.2020 13:53

Zcela nové velké SUV prémiové značky bylo zachyceno objektivem během zimního testovacího programu. Model třetí generace je odpovědí Land Roveru na luxusní konkurenty, jakým je třeba Porsche Cayenne.

Range Rover Sport si zachovává přibližně stejné rozměry jako současný automobil, ovšem detaily hlavních světlometů a koncových světel získají elegantní vzhled inspirovaný sesterským Velarem.

Řidič dostane k dispozici patrně infotainment s 10-palcovým dotykovým displejem, který poprvé využil nový Defender. Operační systém Blackberry umožňuje streamování hudby, stejně tak bezdrátové aktualizace bez výrazné ztráty výkonu.

Současný model je vybaven plug-in hybridním systémem kombinujícím 2.0litrový přeplňovaný benzinový čtyřválec s elektromotorem a baterií. Celkově produkuje 398 koní.

I když technické detaily ještě výrobce nepotvrdil, lze bezpečně říci, že elektrifikace a hybridní technologie budou hrát v nabídce motorizací velkou roli. V případě Range Roveru Sport půjde o jedno ze tří aut, která využijí platformu MLA Land Rover. Dalším v řadě má být Range Rover a chystaný evoluční crossover automobilky. Britská novinka se má dostat do prodeje v roce 2022. Jirka Hyner