RALLYE MONTE CARLO 2020: Kultovní soutěž startuje zítra s týmem Toyota v novém složení..!

22.01.2020 08:59

Návrat společnosti Toyota do seriálu WRC potvrdil v lednu 2015 prezident automobilky a vášnivý nadšenec rallye Akio Toyoda. Týmová základna byla založena ve Finsku a Toyoda dal zodpovědnost za vývoj Yarisů pro comeback v roce 2017 někdejšímu šampionovi Tommi Mäkinenovi.

Úspěch s Tänakem, Latvalou a Lappim na sebe nenechal dlouho čekat. Korunu mistra světa právě s Toyotou Yaris získal loni famózně jedoucí Estonec Tänak, kterého uvidíme už za pár hodin na populárním Monte s konkurenčním vozem (Hyundai).

Tým Toyota Gazoo Racing má pro letošní rok zcela novou sestavu, v jejímž čele stojí šestinásobný mistr světa Sébastien Ogier. K němu se připojil Elfyn Evans a mladičký Kalle Rovanperä, jenž byl loni u Škody Motorsport kolegou Honzy Kopeckého.

Už ve čtvrtek večer začíná mistrovství světa v rallye tradičním podnikem. S přepracovaným itinerářem čítá 304.28 kilometrů rozdělených do 16 etap. Přitom více než 40 procent tvoří nové úseky. Na závěrečné nedělní Power Stage získá navíc prvních pět nejrychlejších jezdců bonusové body přímo v monackém přístavu, kde je také cílová rampa. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: wrc.com