WRC RALLYE MEXICO 2018: Vyhrál Ogier na Fordu (AKTUALIZOVÁNO)..!

11.03.2018 19:03

Belgičan Thierry Neuville vyhrál úvodní městskou rychlostku v rámci Mexické rallye. Vedoucí muž šampionátu a tovární jezdec týmu Hyundai porazil druhého Otta Tänaka z Estonska na trati dlouhé 2.53 km o necelé dvě sekundy. Třetí skončil s odstupem další desetiny Francouz Sébastien Ogier (foto níže).

Desátým časem vstoupil do dalšího podniku WRC devítinásobný světový šampion Loeb, který MS opustil v roce 2012 a poté si připsal jen několik občasných startů na vítěze téměž pět sekund.

Před závěrečnou Power Stage vede Ogier se speciálem Ford (snímek výše), druhý je Sordo na Citroenu, třetí Meeke (foto níže) a čtvrtý Mikkelsen, oba s továrními vozy Hyundai.

Po sobotním defektu se z vedoucí pozice propadl Loeb na pátou příčku. "Takový je rallye sport. Přes ten kámen jeli patrně všichni, ale jen nám udělal díru do pneumatiky," komentoval svou nehodu. Loeb vyhrál v Mexiku celkem tři zkoušky.

Výborně zajel Pontus Tidemand s továrním vozem Fabia R5, sedmé místo asi nečekal ani největší optimista. Šampionát pokračuje začátkem dubna Korsickou rallye, na které Loeb nebude chybět. Po domácím závodě, jenž vyhrál čtyřikrát ho uvidíme v seriálu už jen na říjnovém katalánském podniku. Jirka Hyner