Rallye MAROKO DESERT Challenge 2018 1. etapa: Zvítězil Van Kasteren, Loprais druhý (VIDEO)..!

16.04.2018 13:21

Plage Balanche leží 250 kilometrů od marockého Agadiru. Ve včerejších odpoledních hodinách tady odstartovala náročná soutěž na povrchu rychlostních zkoušek WRC. Posledních 25 kilometrů z celkových 77 km úvodního prologu pak tvořila panensky bílá pláž, kde to posádky pálily na plný plyn.

Úvodní speciálku zajel nejrychleji holandský pilot Janus van Kasteren z týmu Mammoet Rallysport. Druhý nejrychlejší čas patřil Aleši Lopraisovi. Týmový parťák Kasterena Martin van den Brink pak projel cílem třetí.

"Lepší úvod jsme si nemohli přát. Faktem je, že Janus trochu překvapil a nejspíš i sám sebe. Etapou proletěl parádně bez sebemenšího zaškobrtnutí. Je fajn mít na podiu hned dva piloty a věřím, že tahle bilance bude pokračovat," říká spokojený Mario Kress, hlavní konstruktér vítězných severočeských kamionů MKR Technology.

Do jubilejního 10. ročníku marocké rallye připravil tým trojici závodních speciálů s holandskými piloty Martinem van den Brinkem, Janusem van Kasterenem a Gertem Huzinkem.

Dnešní druhá etapa je nejdelší z celého letošního ročníku. Na posádky čeká 470 kilometrů z Plage Blanche do Touzouninu. Po startu na pláži posádky etapa zavede na východ přes řeku Dray. Střídat se bude písčitý povrch a šotolina. Na trase jsou skalnaté výjezdy, suchá solná jezera, rychlé a technické průjezdy i prázdná poušť s dech beroucí krajinou. Z našich posádek bojuje v Maroku taky Tomáš Vrátný. Přikládám video Loprais týmu. Jirka Hyner

 

Výsledky 1. etapy (prolog 77 km):

1. Van Kasteren (Renault Trucks) 47:25

2. Loprais (Tatra) +0:58

3. Van den Brink (Renault Trucks) +1:19

4. Teun Van Dal (Scania) +2:22

5. Vrátný (Tatra) +2:42

 

 Zdroj a foto: MKR Technology a Loprais.cz