RALLYE MAROKO 2021: Macík vyhrál třetí etapu a je průběžně na čele (VIDEO)..!

12.10.2021 15:33

Po pátečním prologu a třech etapách mají posádky najeto přes tisíc měřených kilometrů ve velmi náročném terénu plném písečných dun a zrádného kamení. Nový speciál Martina Macíka si přitom vede velimi dobře. Přestože v každé etapě řeší posádka některé nemoci nejnovějšího Iveca, stabilně udávají tempo kamionové kategorii. "Je to krásná soutěž. Kdo sem jede, dobře dělá, protože před Dakarem jsou to opravdu cenné kilometry," hodnotí po polovině závodu Martin.

Přestože si posádka Gerta Huzinka vedla od začátku na výbornou a byla na čele průběžné klasifikace, pondělní třetí etapu se rozhodla raději nedokončit. "Gert si stěžoval, že přední tlumiče nefungovaly tak, jak měly. Byl si vědom, že kdyby dál naplno pokračoval, napáchal by tím jen zbytečné škody. Bylo tedy rozumnější se vrátit a pracovat na nápravě. S klukama jsme na odpružení udělali hodně práce. Na místě probíhá taky mnoho testů, zkoušek a úprav. Snažíme se kamion co nejlépe připravit na Dakar. Cílem Maroka je hlavně hybridní speciál testovat," komentoval dění Mario Kress.

Huzink však v závodě nekončí. Pokračoval s penalizací do dnešní čtvrté etapy. Během ní čeká na všechny celkem 530 kilometrů, na nichž bude mít měřená erzeta téměř 340 km.

Posádky každý večer dojíždějí do bivaku téměř za tmy. Jezdci jsou už značně rozbití a bolí je celé tělo. Obdiv patří i mechanikům, kteří si auta prakticky přebírají na noc, aby je ráno odevzdali v co nejlepší možné kondici. Týmy se do cíle Rallye du Maroc dostanou ve středu večer. Přikládám video Martina Macíka ze třetí etapy. Jirka Hyner

 

Výsledky třetí etapy (Zagora-Zagora, RZ 341 km):

1. Macík (CZE) Iveco 4:17:40

2. Coquide (FRA) Renault Trucks +1:03:05

3. Zuurmond (NLD) MAN +1:55:58

DNF Huzink (NLD) Renault Trucks

 

Rallye Maroko průběžně:

1. Macík (CZE) Iveco 13:31:55

2. Zuurmond (NLD) MAN +4:59:53

3. Coquide (FRA) Renault Trucks +68:29:39

Huzink (NLD) Renault Trucks

 

Zdroj a foto: Big Shock Racing a MKR Technology