Rallye ITALIA Sardena 2018: Další podnik WRC vede zatím Ogier, Kopecký je dvanáctý..!

08.06.2018 09:38

Včerejší neobyčejně mokrý shakedown ovládl Jari-Matti Latvala s Toyotou. Úsek zvaný "Olmeda" dlouhý 3.51 km dokončil v čase minuta a 53.9 sekundy, před druhým Padonnem a třetím Neuvillem (oba Hyundai). Byla to třetí po sobě jdoucí rallye, ve které ji Latvala vyhrál.

Toyota Yaris

1min 53.9sec

+3.6sec

Otvírák Sardinie "Ittiri Arena Show" dlouhý dva kilometry je totožný s etapou používanou v roce 2017, která se konala na bývalé motokrosové trati těsně za vesnicí stejného jména.

Vedení se ve čtvrtek večer ujal Sébastien Ogier poté, co v testu porazil Thierry Neuvilla o 0.7 sekundy. Náš Honza Kopecký s co-pilotem Pavlem Dreslerem skončili celkově na dvanáctém místě.

Po třech vítězstvích v rámci Mistrovství České republiky se Kopecký s Dreslerem opět vrátili do MS. Zásluhou vítězství v Rallye Monte Carlo a Francouzské rallye na Korsice je naše posádka aktuálně na druhé pozici v hodnocení kategorie WRC2.

"I když si mnoho lidí myslí, že jsem specialista na asfaltový povrch, loni jsem na Sardinii vyhrál. Šotolinové tratě na tomto ostrově si opravdu užívám,“ dodává Honza Kopecký.

Na pozici juniorského týmu Škoda jede s vozem Fabia R5 tentokráte norská posádka Ole Christian Veiby a Stig Rune Skjaermoen.

Během soboty, jež bude nejdelším dnem rallye, se uskuteční sedm rychlostek s celkovou délkou 146 kilometrů. Asi nejznámější erzetou Italského podniku na Sardinii je "Monte Lerno," na níž je známý skok Mickey, který je srovnatelný se skokem Fafe v Portugalsku. Jirka Hyner