RALLYE DU MAROC 2018 ovládli Al-Attiyah a Toby Price..!

10.10.2018 13:40

Včera skončil další ročník marocké rallye v rámci šampionátu FIA Cross-Country, ve kterém jsme měli mezi světovou elitou motorsportu i české zástoupení. Zkušený britský motorkář Sam Sunderland zde řešil technické problémy a na bednu to mezi auty nedotáhl ani legendární Španěl Carlos Sainz.

V kategorii automobilů vyhrál s Toyotou Hilux specialista na závody v písku a dunách Katařan Nasser Al-Attiyah (foto výše) se svým francouzským co-pilotem Mathieu Baumelem.

Polák Jakub Przygonski s belgickým spolujezdcem Tomem Colsoulem skončili za vítězem 16 minut, nicméně druhé místo jim stačilo, aby si zajistili titul FIA Cross-Country Rallye World Cup. Zastavili tak Al-Attiyah, jenž se stal šampionem už čtyřikrát za sebou.

Třetí příčka patří speciálu MINI John Cooper Works Buggy v kokpitu s Francouzem Cyrilem Despresem (snímek výše). Po navigační chybě v polovině závodu mu to už na lepší umístění nestačilo.

Jediný pilot kamionu v soutěži byl náš Martin Macík. Se svou posádkou Liazu vybojoval vítězství v kategorii Auto Open. Celkově dojeli mezi automobily na výborném 9. místě.

Nejrychlejším bajkerem se stal v marockém písku a šotolině Australan Toby Price (viz foto výše) před rakouským jezdcem a vítězem Dakaru Matthiasem Walknerem. Třetí místo patří Američanu Ricky Brabcovi. Náš motorkář Honza Brabec (snímek níže) z týmu Big Shock Racing zdolal závod Rallye du Maroc na solidní třinácté příčce.

 

Výsledky Rallye du Maroc - automobily:

 

1. Nasser Al-Attiyah (QAT) Toyota 16:38:28
2. Kuba Przygonski (POL) MINI Rally +16: 41
3. Cyril Despres (FRA) MINI Buggy +33: 57

Výsledky Rallye du Maroc – motocykly:


1. Toby Price (AUS) KTM 16:08:37
2. Matthias Walkner (AUT) KTM +07: 32
3. Ricky Brabec (USA) Honda +16: 35

 

 Zdroj a foto: Red Bull a Big Shock Racing