RALLYE DAKAR 2011: Loprais druhý, Macháček vede...

03.01.2011 22:03

Druhá etapa vedla z Córdoby do San Miquel de Tucuman. Nás může těšit, že Pepa Macháček v kategorii čtyřkolek celkově vede a Aleš Loprais s Tatrou dnes dojel druhý a tohle místo si drží i celkově. Bohužel havaroval Marek Spáčil. První Tatra tak na Dakaru končí. Posádka je podle posledních zpráv v pořádku.

Dnešní etapu vyhrál stylem start-cíl na motocyklu KTM Francouz Despres. Dobře zajel Slovák Svitko, a to na 18. místě se ztrátou 12:21 na vítěze. Motocykly: 1. Despes (Fra / KTM), 2. Coma (Esp / KTM), 3. Casteu (Fra / Sherco).....44. Pabiška, 87. Veselý. Motocykly průběžně: 1. Despres, 2. Coma, 3. Faria. Ve čtyřkolkách dnes zvítězil, ale velmi těsně před Macháčkem (23 s) mladší z bratrů Patronelliových. Josef však vede celkově s náskokem 5 minut! Čtyřkolky: 1. A. Patronelli (Arg / Yamaha), 2. Macháček (Yamaha), 3. Maffei (Arg / Yamaha)......5. Plechatý. Čtyřkolky průběžně: 1. Macháček, 2. A. Patronelli, 3. Halpern (Arg), 4. Plechatý.

Automobily: 1. Sainz (Esp / VW), 2. Al-Attyah (Qat / VW), 3. Peterhansel (Fra / BMW).....38. Honda (Mitsubishi). Na špici se nic nezměnilo, pouze Katařan Attyah si vystřídal pořadí s Francouzem Peterhanselem. Havaroval Mark Miller a poškodil značně Tuarega (rozbil přední sklo, spolujezdcovy dveře a ještě utrhl kapotu). Do cíle přijel i s rozbitým VW se ztrátou 51minut. Na kámen narazil Američan Gordon s Hummerem. Cílem projel rovněž s velkou ztrátou. Auta průběžně: 1. Sainz, 2. Peterhansel, 3. Al-Attyah. Kamiony: 1. Kabirov (Rus / Kamaz), 2. Loprais (Tatra), 3. Echter (Deu / Man), 4. De Azevedo / Martinec (Tatra)......13. Kolomý. Bohužel dnes havarovala Tatra - Marek Spáčil, David Vršecký. Průběžné pořadí kamiony: 1. Kabirov, 2. Loprais, 3. Čagin, 4. Azevedo/Martinec. Zítra na účastníky čeká 3. etapa San Miguel de Tucuman - San Salvador de Jujuy (634 km), z toho 226 km bude tvořit speciálku.