Q3: Nejmenší SUV od AUDI...

21.06.2011 09:00

Audi Q3 se v premiéře představilo 19. dubna v Šanghaji. Česko ji poprvé vidělo v rámci brněnského Autosalonu počátkem června. Ve stánku německé značky se kolem něj točilo snad nejvíce lidí. Nový ingolstadtský model podtrhuje svůj sportovní charakter liniemi ve stylu coupé, ovšem bude sloužit i jako auto "denní potřeby", což dokládá zavazadlový prostor, jehož objem je 460 litrů. Při složených sedadlech pojme až 1.365 litrů. Dostatek místa je také vzadu.

první nabídce Audi půjde o tři pohonné agregáty, dva benzinové a jeden dieselový. Jedná se o dvoulitrové čtyřválce s přímým vstřikováním a přeplňováním, všechny Qtrojky” budou vybaveny systémem rekuperace a technoligií Start&Stop. Další vznětový motor přijde později. Na výběr mezi zážehovými motory TFSI je i silnější varianta 177 koní, jenž umí udělat stovku za 6.9 sekundy, TDI bude zprvu reprezentovat agregát s výkonem 177 koní. Později bude k dispozici i slabší a levnější verze s jednotkou o výkonu 140 k, jehož průměrnou spotřebu uvádí výrobce 5.2 l nafty.

Nejmenší SUV se čtyřmi kruhy na kapotě je postaveno na platformě Volkswagenu Tiguan. Již stanovená německá cena činí 29.900 eur, což je přibližně 732 tisíc korun. Na oficiální cenu pro český trh si musíme počkat.

Foto: redakce