PSA Peugeot Citroen má v Evropě téměž 30 procentní podíl s elektromobily...

10.01.2012 09:49

Skupina PSA je prvním výrobcem, který na konci roku 2010 uvedl na evropský trh elektromobily – Peugeot i0n a Citroën C-ZERO. Tuto nabídku doplňují dva užitkové elektromobily, jejichž prodej začal také v roce 2010, Peugeot Origin a Citroën Berlingo First. Skupina od té doby dodala téměř 4. 000 elektromobilů a zaznamenala více než 6 000 objednávek. Rok po uvedení svých městských elektromobilů nové generace je lídrem na evropském trhu s elektromobily, její podíl činí téměř 30 %.

 

V první fázi představovaly jejich prodeje především velkým firmám, nadnárodním skupinám, národním a místním správám. Skupina realizovala řadu projektů s podniky jako je například General Electric, Deutsche Bahn, SNCF, Kone, Airbus, EDF, GDF Suez, Allianz, Europcar, ChoosEV.


 

Skupina PSA plánuje rozšířit databázi svých zákazníků na malé a střední podniky i na soukromé tzv. rychlé kupce, které zlákají výhody elektromobilu. Budoucnost zahrnuje rovněž rozvoj řešení opírajících se o novou vizi mobility, jako je nabídka služeb na míru Mu by Peugeot nebo služba Call car u Citroënu.

 

Zdroj a foto: Citroen a redakce