Projekt Mercedes-AMG ONE: Nejkrásnější auto frankfurtské Motor Show 2017 (VIDEO s Lewisem Hamiltonem)..?!

12.09.2017 08:43

Zatímco jsem už zažil skromně připravenou expozici německé automobilky pouze v přízemí, letos hlásí Mercedes-Benz ve svém pavilonu nabito až do druhého patra.

Na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem oslavuje značka světovou premiéru dvoumístného hypersportu vybaveného nadčasovým přístupem a hybridní technologií Formule 1. Vše ještě násobí 50. výročí sesterského ladiče AMG.

Showcar je právě výsledkem spolupráce oddělení Mercedes-AMG v Brixworthu a týmu Mercedes-AMG Petronas Motorsport v Brackley.

Pojďme však k vozu samotnému. Hybridní systém pohání všechna kola, a síly má na rozdávání. Hlavním zdrojem energie je přeplňovaný vidlicový šestiválec 1.6-litru umístěný vzadu. Dva další elektromotory jsou určeny pro kola přední, která nejen roztáčí, ale v případě potřeby také brzdí.

Hybrid disponuje mohutným stádem tisíce koní s maximálkou přesahující 350 km v hodině. Inteligentní pohon kol v kombinaci s osmistupňovou převodovkou AMG SpeedShift zvládá akceleraci z 0 na 200 km/h za méně než 6 sekund. Na čistě elektrický pohon ujede "One" 25 kilometrů.

Vůz je podle mého hlavní hvězdou nejen expozice německé prémiové značky, ale patří k nejatraktivnějším exponátům celé přehlídky IAA. Na více se podívejte zde, hostem večerní prezentace byl pilot týmu Mercedes-AMG F1 Lewis Hamilton. Dnes a zítra jsou na výstavišti novinářské dny. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Mercedes-Benz