ZAFIRA, AVEO, PICANTO, FOCUS, TIGUAN a další prodejní novinky roku 2011...

12.04.2011 16:27

Motoristický rok je v plném proudu. Nutno dodat, že k tomu přispěl i vydařený Ženevský autosalon s hromadou zajímavých novinek. Tedy prověřte úspory a můžeme případně vybírat nové auto, hospodářská recese téměř pominula! A jaké vozy nás čekají, bude z čeho vybírat? Rozhodně ano.

V těchto dnech začal Ford s prodejem nové generace Fordu Focus. Na austosalony přicházejí první hatchbacky a mimořádně vydařené sedany, jenž jsou už teď označovány, jako “Malá” Mondea. Na snímku je pohledný  Ford Focus kombi.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Na přelomu dubna a května se na showroomy dostane další novinka - nová Kia Picanto (viz snímek níže). Elegantní vůz, který ve své kategorii osloví asi početnou klientelu. Současné Picanto přijde na 185 000 korun a dá se očekávat, že novinka na tom bude s cenou velmi podobně. Hyundai uvede malé kupé Veloster a dočkáme se trojice z koncernu Fiat - modernizované Lancie Delta, Jeepu Compass s dieslem 2.2l od Mercedesu a těšit se můžou rovněž klienti z dieslového Jeepu Grand Cherokee. Zapomenout nesmím na třetí karosářskou podobu Fordu Focus, provedení kombi. Subaru uvede opožděně malé MPV Trezia.

 

 

Asi největší bombou měsíce června bude rozhodně nový Hyundai i40, což je vlastně náhrada za model Sonata. Tentokráte, ale nejdříve uvidíme verzi kombi. Podle mého, se jedná o nejpovedenější produkční auto letošní Ženevy. Opravdu krásný vůz střední třídy. Francouzský Citroen přiveze do autosalonů elegantní a skvěle vybavený model DS4. Chevrolet Aveo je dalším mým tipem na levný a pohledný sedan (viz símek), chybět nebude hatchback s dravým designem i konečně pěti-dvéřový Chevrolet Cruze. Prémiová značka Mercedes-Benz začne prodávat Coupé řady C a na silnicích, asi začneme potkávat modernizovaný VW Multivan, SUV Tiguan a patrně i Golf Cabrio s plátěnou střechou.

 

 

Prázdninový čas lze těžce odhadnout a dovozci aut ještě v mnoha případech sami nevědí. Je to odvislé od dodávek některých součástek vyráběných v Japonsku, poničeném zemětřesením. Čekat ale můžeme Fiat Freemont nebo novou Kiu Rio. Pro movitější klientelu tu bude Mercedes-Benz SLS Roadster. Saab uvede modely 9-5 SportCombi a crossover 9-4X (snímek). O podzimní start novinek se vlastně postará autosalon ve Frankfurtu, tam uvidíme premiéru i nejmenších koncernových trojčat  VW - ŠKODA - SEAT.

 

 

Poslední tři měsíce roku budou tradičně patřit k nejsilnějším i díky Audi A6 Avant, nové generaci Mercedes-Benzu B i ML. Do prodeje přijde zcela nová genearce Opelu Zafira nebo krásná Toyota Yaris. Fiat dokončí převtělení svých modelů do sesterských vozů Chrysler. Setkáme se tak s Lancii Grand Voyager nebo Lancii Thema. Mimochodem, italský koncern navýšil svůj podíl v americké autotomobilce na 30 procent. Věřím, že jste si vybrali šampiona svého srdce, teď ještě dát dohromady peníze. A pokud ne, máme o čem snít. Co říci závěrem? Prodejní čísla podle svazu dovozců SDA za první kvartál napovídají, že letošní rok bude v České republice pro prodejce vcelku úspěšný.

 

Foto: redakce