PRAŽSKÝ RALLYSPRINT 2019: Už zítra 7. prosince se představí česká špička včetně Tomáše Engeho v okolí Strahova..!

06.12.2019 13:59

Na sobotní akci se už vše chystá od dnešního dopoledne, kdy proběhly technické přejímky a budování servisního zázemí. Přesně tady byla první možnost prvních setkání se závodníky.

Během sedmi zítřejších erzet se na Pražském Rallysprintu letos představí 63 posádek. Vedle naší špičky včetně Pecha, Mareše, Semaráda, Odložilíka nebo Štajfa, uvidíme taky Slováky Kočího i Drotára nebo Poláka Grzyba.

Zajimavostí bude speciál Václava Pecha. S co-pilotem Petrem Uhlem zde společně osedlají zapůjčené VW Polo GTI R5, aby si mohli porovnat vlastnosti potencionální techniky pro příští rok.

V Praze se ovšem představí i naše jezdecká legenda Tomáš Enge se svou sestrou Lucií. Po pauze od roku 2016 se tady opět vrací. Jejich jízda přitom byla vždy pastvou pro oko promrzlého diváka. Letos uvidíme rodinnou posádku v kokpitu vozu Ford Escort RS 2000 MKII.

Tomáš říká, "Náš cíl pro Prahu, jakožto poslední závod sezony a takový svátek nejen pro soutěžáky, ale taky fanoušky je, jezdit driftem, co to půjde. V roce 2016 jsme se snažili jet se Škodou 130 LR víc smykem než rovně a stejně tomu bude i s našim Fordem. Díky vyššímu výkonu by to měla být ještě větší show. Věřím, že diváky s Luckou nezklameme, a že budou pořádně mávat a fandit," dodává před soutěží liberecký jezdec.

"Mám také radost, že se pořadatelům podařilo zařadit dvě klasické rychlostní zkoušky. Patří jim za snahu velký dík. Řeporyje si pamatuji ještě z roku 2003, kdy jsem zde startoval Fordem Focus RS WRC 01 a moc se mi tahle RZ líbila," dodává.

Hlavní část programu začíná v sobotu 7.12. 2019. Oficiální zahájení proběhne v 7:15 hod, kdy budou uzavřeny přechody trasy, proto doporučuji, dorazte včas. První posádka vyrazí na trať úvodní rychlostky v 8. hodin. Cíl závodu je plánován na 15:30 hod. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Enge Racing a vaclavpech.cz