POVINNÉ RUČENÍ se v březnu snížilo o téměř dvě a půl procenta, pokud vám nastane výročí pojistky, ozvěte se pojišťovně. Můžete ušetřit..!

04.05.2021 13:26

Povinné ručení musí mít ze zákona uzavřeno každý majitel motorového vozidla, které má přidělenou registrační značku, technický průkaz nebo je užíváno na veřejných komunikacích.

A jak jsou na tom nyní ceníky? U některých pojišťoven šly ceny dolů. V březnu se to nejvýrazněji promítlo v Praze, kde se průměr pojistného ustálil na částce 7.206 korun. Jde o vůbec nejnižší cenu v Praze od zahájení sledování POVIndexu v roce 2019. V případě menších měst činil průměr zákonného pojištění 5.838,- Kč.

Broker Consulting POVIndex zaznamenal v březnu meziměsíční pokles o 2.4 procenta. Průměrná hodnota povinného ručení tak klesla o 160 korun na 6.522 korun, což je nejnižší hodnota od začátku tohoto roku. Loni v březnu přitom byla hodnota POVIndexu o bezmála tři sta korun vyšší a sice 6.819 korun.

Doplním, že v Praze se ceny povinného ručení pohybují v průměru o 9.5 % výše v porovnání se zbytkem republiky. Naopak řidiči v menších městech velikosti Benešova za něj zaplatí průměrně o téměř dvanáct procentních bodů méně. Pokud vám nastane brzy výročí pojistky auta, je dobré se pojišťovně ozvat. Můžete ušetřit. Jirka Hyner

 

 Zdroj a foto: Broker Consulting