POVINNÁ VÝBAVA AUTA dozná konečně změn..!

09.08.2018 15:20

Konečně! Ministerstvo dopravy vyslyšelo nářky nás motoristů a chystá několik výrazných změn v povinné výbavě automobilu.

Nově už nezahrne náhradní žárovky nebo pojistky jako ve většině vyspělých zemí Evropy. V době xenonových a diodových světel nejsme stejně schopni žárovku na silnici sami vyměnit. Lékárničky už nebudou muset obsahovat nůžky, plastovou roušku, trojcípý šátek nebo náplast s polštářkem a hlavně ji nebude třeba měnit kvůli expiraci.

Návrh změn vyhlášky ministerstva dopravy počítá i s tím, že vozit rezervní kolo nemusejí auta s pneumatikami, které umožňují dojezd (Runflety) a zároveň indikují defekt. Vozy mohou mít nově místo rezervy prostředky pro bezdemontážní opravu poškozené pneumatiky. Třetí výjimkou jsou vozidla, jež mají non-stop asistenční službu, zajišťující výměnu nebo opravu poškozené gumy na celém českém území.

Chystaná změna vyhlášky o schvalování technické způsobilosti také zjednodušuje a zpřesňuje povinnost mít v automobilu výbavu nutnou pro výměnu kola jako je příruční zvedák. Zmiňované změny musí ještě schválit legislativní rada vlády. Pokud úpravy schválí, bude nově upravená povinná výbava platit už od 1. října. Jirka Hyner

 Foto: Newsperss