Porsche PANAMERA GTS a GTS SPORT TURISMO V8: Twin-turbo se sportovním odpružením a výkonem 453 koní (VIDEO)..!

16.10.2018 16:16

Tentokráte mě zaujala tisková zpráva automobilky Porsche. Oznamuje příchod dvou atraktivních sportovních modelů řady Panamera. Ano, něco nejen pro fajnšmekry.

Dokonale vyladěné podvozky se sportovním odpružením a vylepšenou aerodynamiku. Jízdně bych novinky zařadil mezi Panameru 4S a Panameru Turbo. Liftback GTS i kombi GTS Sport Turismo nabízejí zvýšený výkon, prostě více sportovních zážitků.

Třeba podvozek je o 10 cm nižší než u ostatních Panamer. Pneumatické tlumiče Porsche Adaptive Suspension Management (PASM) jsou součástí standardního systému Air Suspension. Nyní však prošly rekalibrací. Všimněte si mohutných brzdičů, vpředu o průměru 390 milimetrů a vzadu 365 milimetrů.

Čtyřlitrový dvakrát přeplňovaný osmiválec generuje špičkový výkon 453 koňských sil v pásmu mezi 6.000 - 6500 ot / min s točivým momentem 620 Nm. Automobilka uvádí zrychlení z nuly na sto za 3.9 sekundy. Maximálka atakuje rychlost 290 km v hodině. Spotřeba se má pohybovat v kombinovaném režimu u hodnoty 10.6 litrů na sto kilometrů.

Dalším prvkem standardní vybavy je sportovní výfukový systém včetně koncovek v černé barvě, balíček Sport Design s černými vnějšími prvky a 20palcová kola ala "Panamera Design."

Obě nejnovější Panamery GTS potěší zájemce v interiéru Alcantarou®, eloxovaným hliníkem i vyhřívaným multifunkčním sportovním volantem. Modul Connect Plus poskytuje širokou škálu digitálních služeb. Volitelný barevný head-up displej potom řidiči promítá v zorném poli důležité informace, respektive rychlost i pokyny z navigace. Volitelný balíček přidává kontrastní prvky včetně vyšitého loga na sedadlech.

Automobilka již začala přijímat objednávky vozů s pohonem všech kol a systémem Porsche Traction Management (PTM). Panamera GTS startuje na sumě 128.300 USD. GTS Sport Turismo od 134.500 amerických dolarů. U nás cena začíná na cca třech milionech a pětistech korunách. Podívejte se tuhle motoristickou nádheru, přikládám video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa