PORSCHE PANAMERA V8 2021: Aktualizovaný super sedan se ukáže během podzimu (VIDEO)..!

30.07.2020 08:11

Také model Panamera se dočkal po dvou generacích inovačního procesu a získá dokonale vyladěný podvozek, vyšší výkon i chytřejší multimédia.

Jde o hlasové ovládání a nový procesor infotainmentu, jenž umožní, aby systém reagoval rychleji. Dotyková obrazovka s úhlopříčkou 21.3palce a poměrem stran 21: 9 dostala vylepšené rozlišení Full-HD.

Změny pod kapotou jsou ovšem ještě výraznější. Specifikace GTS je nyní zaměřená více na řidiče a jeho podporu včetně řady asistenčních technologií. Pod pravou nohou bude mít nově 473 koní (+19 k). Hlavní novinkou je, že současný vrcholný přeplňovaný motor 542 koní byl nahrazen jednotkou Turbo S V8 s obrovským tahem a výkonem 621 koní.

Stávající turbo motorizace V6 ve verzích Panamera 4 a 4S však unikly optimalizaci, takže zůstanou na výkonu 325 k, ovšem přibude třetí plug-in hybrid 4S E-hybrid, s přibližně 552 koňmi. Tento model se dostane mezi přepracované 4 E-hybrid a Turbo S E-hybrid. Všechny tři získávají větší baterie od 14.1 kWh do 17.9 kWh.

Inženýři automobilky přepracovali rovněž tříkomorové vzduchové odpružení Panamery a vylepšili aktivní systém ochrany proti převrácení Porsche (PDCC), jenž je navržen tak, aby byl citlivější.

Vlajková loď Porsche Panamera 4S E-hybrid vyniká precizně integrovanou spalovací jednotkou, elektromotorem a dokonale pracujícím osmistupňovým automatem. Při jízdě v čistě elektrickém režimu slibuje výrobce překvapivě velké vzdálenosti. Do světové podzimní premiéry má německá značka ještě dostatek času, aby prototypy na snímcích doladila k absolutní spokojenosti budoucích zájemců. Přikládám video. Jirka Hyner

________________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Auto Express