Porsche Boxster 25 Edition 2021: Šestiválcový roadster slaví narozeniny limitovanou edicí 1.250 kusů (VIDEO)..!

14.01.2021 08:48

Původním záměrem automobilky bylo oslovit Boxterem především mladé motoristy, fanoušky značky a nabídnout jim levnější alternativu svého ikonického vozu. Byl přitom navržen tak, aby sdílel mnoho částí se sesterským Porsche 911 generace 996. Dnes je však plně svébytným modelem. Nasvědčuje tomu návrat šestiválce, i když například ten z roku 2004 měl 2.7 litru.

Speciální edice Boxster je vybavena systémem aktivního odpružení Porsche, snižuje tak světlou výšku vozu o 10 mm a přidává adaptivní tlumiče. Kupující získají mechanický diferenciál s omezeným prokluzem, balíček Porsche Sport Chrono s karbon-keramickými brzdiči a vektorování točivého momentu, které díky řízenému rozjezdu "oholilo" několik desetin sekundy z provedení s automatem.

Kosmetické úpravy na rozdíl od standardního roadsteru zahrnují měděnou povrchovou úpravu "Neodyme" na kolech a bočním sání vzduchu, která byla původně použita jako kontrastní barva na konceptu modelu z autosalonu v Detroitu v roce 1993. Víčko palivové nádrže dostalo hliníkový vzhled, koncovky výfuku jsou v chromu a zájemce má na výběr ze tří laků. Jde o odstíny Silver Metallic, Deep Black Metallic a Carrera White Metallic. Stejně jako původní Boxster má i tato limitka střechu z červené textilie v provedení Bordeaux s logem "Boxster 25."

S novou generací Boxsteru Spyder vyráběného od roku 2016 se o dva roky později vrátila vozu síla čtyřlitrového šestiválcového plochého motoru typu Boxer. Ten najdeme rovněž ve vlajkové lodi Porsche Boxster GTS. Jednotka produkuje 395 koní s točivým momentem 400 Nm, což je dostačující pro sprint z nuly na stovku za čtyři sekundy. Standardně spolupracuje se šestistupňovou manuální převodovkou. Maximální rychlost činí 293 km v hodině. Volitelně je k dispozici i sedmistupňový automat.

Výroba Porsche Boxter 25 Edition je celosvětově omezena na pouhých 1.250 kusů. První dodávky výročního vozu se mají uskutečnit letos na jaře. Například v Británii budou ceny začínat na přibližně 72.000 librách, což je cca 2.100.000 korun. Na prezentačním videu si limitovaný Boxter můžeme prohlédnout i s plátěnou střechou. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Auto Express