PORSCHE 911 TARGA 4 A 4S 2021: Inovativní technologie a lepší výbava..!

25.05.2020 08:58

Originální variantu Targa představila automobilka v roce 1965. Po modelech Coupé a Cabriolet se nyní představuje její nejnovější styl označený základní číslicí "911." Osmá generace debutuje také s pohonem všech kol. Inovativní, plně automatický střešní systém zůstává jejím charakteristickým rysem. Střechu lze stiskem tlačítka automaticky otevřít a zavřít za pouhých 19 sekund.

Oba modely jsou standardně vybaveny osmistupňovou dvouspojkovou převodovkou PDK a inteligentním řízením všech kol Porsche Traction Management, jenž přináší patřičný výkon, trakci a potěšení z jízdy. Alternativně lze model 911 Targa 4S objednat rovněž se sedmistupňovou manuální převodovkou, kterou standardně zahrnuje balíček Chrono Sport.

Srdcem obou modelů je třílitrový plochý dvakrát přeplňovaný šestiválec. Targa 4 poskytuje výkon 379 koní a akceleruje z nuly na stovku za 4.0 sekundy. Pokud je vybavena manuálem je o desetinu rychlejší.

Motor v modelu Targa 4S disponuje výkonem 443 koní a maximální rychlosti 100 km/h dosáhne za 3.4 sekundy. S manuálem a volitelným balíčkem Chrono Sport je o čtyři desetiny rychleji než její předchůdce. Výrobce uvádí maximálku nové 911 Targa 4 s hodnotou 289 km/h, zatímco 4S se může pochlubit maximální rychlostí až 303 km v hodině.

Oba nejnovější vozy jsou poprvé vybaveny adaptivním tempomatem, respektive ty vybavené PDK. A díky vylepšené funkci Smartlift pro volitelný systém zvedání přední nápravy lze naprogramovat často navštěvovaná místa tak, aby se přední část vozu v případě potřeby automaticky zvedla.

Porsche dále nabízí nové možnosti personalizace, rozšíříilo kombinaci tradičních stylingových prvků a špičkových technologií ve speciální edici modelu 911 Targa, který bude uveden na trh během června. Všechny další specifikace se dostanou k dealerům až v závěru roku. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa