PORSCHE 911 Carrera S a S4 COUPÉ: Nabušených 443 koní z LA (VIDEO)..!

04.12.2018 15:48

Opět se hlásím s další aktuální novinkou z Los Angeles. Osmá generace modelu Porsche 911 oslavila už v předvečer autosalonu svou světovou premiéru v Porsche Experience Centre, poté rovnou zamířila na výstaviště.

DNA Porsche znamená v tomto případě ještě svalnatější vzhled a zcela nový interiér. Je inovativní a nadčasový. V kabině najdeme Porsche Communication Management (PCM), jenž získal 10.9-palcový dotykový displej s komplexní konektivitou a rozšířenými digitálními funkcemi zaručujícími větší pohodlí.

Díky vylepšenému procesu vstřikování a novému uspořádání turbodmychadel a mezichladičů byla účinnost šestiválcového motoru optimalizována na úžasných 443 koní.

Zmíním jízdní režim Wet Mode, ten lze maximálně využít na mokrých silnicích. Komfort posádky umocňují přesně vyladěné tlumiče systému PASM. Volitelná asistenční technologie Night Vision Assist zase disponuje termovizní kamerou. Ta je prakticky součástí rozšířeného pole dostupných aktivních asistentů řidiče.

Oba modely jsou vybaveny ve standardu 8stupňovou dvouspojkovou převodovkou PDK. Vůz s pohonem zadních kol Carrera S Coupé potřebuje k dosažení "stovky" 3.5 sekundy. Verzi "4S" s pohonem všech kol to trvá jen 3.4 sekundy. V reálu to znamená, že obě auta jsou o 0.4 sekundy rychlejší než předchozí generace.

Tato výhoda se zvyšuje o další 0.2 sekundy s volitelným balíčkem Sport Chrono, tedy na 3.3 sekundy pro Carrera S a 3.2 sekundy pro čtyřkolku. Přikládám video. Auto Show je otevřena veřejnosti do neděle 9. prosince. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa