POLESTAR 2 BST Edition 270 nabídne řidiči 476 divokých koní (VIDEO)..!

03.06.2022 13:05

Švédská značka v čínském majetku rozšiřuje svou nabídku produktů Polestar Engineered. Polestar 2 BST Edition 270 využívá desítky let zkušeností společnosti s tuningem a poskytuje dosud nejdynamičtější elektrický model.

Jak vyplývá z názvu, bude vyrobeno pouze 270 jednotek, a to výhradně pro Evropu, Severní Ameriku a Čínu. Automobilka měla skvělou reakci na speciálně upravený Polestar 2, který ukázala na loňském Festivalu rychlosti v Goodwoodu a proto inženýři neotáleli a připraili po inovovaném modelu rovněž tento sportovní derivát.

Sériový vůz má řadu mechanických úprav a poskytuje za volantem vynikající dynamický zážitek. Dva elektromotory v kombinaci s baterií o kapacitě 78 kWh byly vylepšeny pro maximální výkon 476 koní s točivým momentem 680 Nm.

Úpravy podvozku zahrnují sníženou světlou výšku o 25 mm, speciálně vyvinuté a jedinečné 2-cestně stavitelné tlumiče Öhlins s pomocnými nastavovacími komorami pod kapotou i přední vzpěru. Pružiny jsou o 20 procent tužší a standardní výbava zahrnuje 4pístkové brzdiče Brembo.

Jedinečná černá 21palcová litá kola obouvají pneumatiky Pirelli P Zero o rozměru 245/35 R21 vyvinuté speciálně pro tento vůz.

Limitovaná edice BST 270 je k dispozici v barvách karoserie Thunder nebo Snow s interiérem Charcoal WeaveTech. Volitelně je k dispozici černý pruh. Boční zrcátka jsou vyvedena v lesklé černé barvě.

Snímky interiéru Polestar nezveřejnil, pouze prozradil, že bude dodáván v konfiguraci Charcoal WeaveTech se speciáními zlatými bezpečnostními pásy. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress