PODMOL BROTHERS léto 2019: Libor už posiluje obě nohy po zlomeninách a s Filipem se chystají na akci do Brna..!

09.07.2019 08:44

Více než dva měsíce bojuje náš freestyle motokrosař s neustálými bolestmi po svém úrazu. I když je připoután na vozík, dělá vše proto, aby co nejdříve zase seděl na mašině. "Jím spoustu doplňků stravy, ale i houby z Himalájí a Sibiře. Každý den dávám nohy do magnetického tunelu," popisuje léčbu Podmol, jenž má v dolních končetinách 41 šroubů a 4 ocelové pláty. Obě nohy už zatěžuje činkami.

Podmol se vzpamatovává z těžké nehody, když si po pádu během závodu MS v Mnichově zlomil obě nohy. Před sedmi týdny měl poslední operaci, stále však nemůže chodit. "V životě jsem nic takového nezažil. Může za to moje pravá noha, která mi doslova explodovala ještě více než levačka. Jak se kosti rozdrtily, tak sebou vzaly bohužel i nerv. Díky tomu mě to neustále bolí, připadám si, jako kdybych byl celý den na tetování."

Co však nevynechá, tak to jsou tréninky bratra Filipa. V květnu přeskočil jako první jezdec na motorce slavný Taxisův příkop v Pardubicích. Před sebou má teď další výzvu. V rámci akce "Překonávání gravitace" předvede Filip 27. července na brněnském výstavišti jako první Čech dvojité salto pod širým nebem. Bude to další velká show Podmol Brothers a Libor má vše moderovat. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Libor Podmol