Peugeot LE MANS s výkonem 680 koní vstoupí do nové třídy WEC Hypercar..!

21.09.2020 08:10

Koncem minulého týdne představil Peugeot Sport přímo v Le Mans nejnovější model určený pro vstup do nové třídy vytrvalostních závodů nazvané "Le Mans Hypercar."

Nejnovější prototyp okruhového speciálu je vybaven hybridní technologií a odkazuje na design aktuálních modelů značky a to nejen na přídi, ale i na zadní části vozu s pověstnými "třemi drápky." Vypadá opravdu famózně. Na vývoji se finančně podílela rovněž společnost Total. Právě s touto firmou založil Peugeot společný podnik na výrobu baterií.

Peugeot už dokončil konfiguraci i uspořádání hnacího ústrojí vozu, ale zatím nezveřejnil konkrétní podrobnosti. Potvrzuje však, že v souladu s předpisy bude hypercar vybaven hybridním hnacím ústrojím. Klasický spalovací motor pohánějící zadní kola bude v přední části podpořen elektromotorem o výkonu 268 k. Výsledkem je celkový výkon zhruba 680 koní odesílaný na všechna čtyři kola.

Nové předpisy pro hyperauta znamenají, že vozy porostou ve srovnání se současnými pravidly třídy LMP1, jež jsou platná v nejvyšší kategorii světového šampionátu WEC. Speciál bude mít od roku 2022 větší šířku i celkovou délku. Ta bude 535 cm (+ 35 cm).

Generální ředitel Peugeotu Jean Philippe Imparato k uvedení vozu řekl: "Le Mans je svatý grál automobilového světa. Vracíme se k vytrvalostním závodům, protože máme příležitost pracovat se sportem jinak. A to s hybridní elektrifikovanou technikou.“"

Peugeot tak bude soutěžit ve vytrvalostních závodech MS od roku 2022. Účast v nové kategorii zatím potvrdila Toyota a Scuderia Cameron Glickenhaus. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Auto Express