Paul Stephens AUTOART 993R: Unikátní Porsche 911 generace 993 se sníženou hmotností a výkonem až 360 koní (VIDEO)..!

04.08.2022 09:02

Bývalý závodní jezdec a automobilový specialista si vzal na mušku model 911 už před více než dvaceti lety, ale nyní se pustil do ikonického Porsche 911 generace 993, které se vyrábělo v letech 1994-1998.

Díky programu Autoart vylepšil původní vůz o 25 procet v každé oblasti. Žádná matice ani šroub nezůstal neotočený, žádný panel nepřezkoumaný ve snaze o maximální dokonalost.

Zákazník totiž požádal společnost, aby jeho oblíbené Porsche 911 Carrera 2 vylepšila v každém ohledu o čtvrtinu. Stephens vzal veškeré úpravy opravdu poctivě.

Nejprve snížil maximální hmotnost, použil například odlehčená skla a kapotu od Porsche Motorsport. Odstraněna byla veškerá nepodstatná elektronika. Posílené brzdiče jsou z Carrery RS a kola pocházejí z okruhové "GTtrojky" generace 996.

Zmínit musím novou integrovanou ochrannou klec a plně na míru šitý interiér včetně sedadel Recaro z uhlíkových vláken.

Zachován byl původní plochý šestiválec 3.6litru, ovšem písty mají původ v modelu Carrera RS Clubsport, kliková hřídel ze závodního speciálu GT3 další generace. Ojnici vyrobila firma Pauter, vačky jsou přímo z dílen Paula Stephense.

Porsche 911 Autoart i s náplněmi disponuje hmotností pouhých 1.220 kg (-150). Výkon narostl z 276 k na 335 koní, případně dále poroste po zvýšení objemu motoru z 3.6 na 3.8 litru. Poté produkuje dokonce 365 koní, záleží na představě majitele. Jednotka typu boxer spolupracuje se šestistupňovou manuální převodovkou a vůz je vybaven diferenciálem Wavetrac s omezenou svorností.

A ptáte se na podvozek? Pěticestné stavitelné odpružení ECM vytvořené na míru vzniklo ve spolupráci se specialisty Tractive a Center Gravity.

Autoart 993R má za sebou několik tisíc testovacích a vývojových kilometrů na silnici i na dráze v britském Essexu. Přepracované Porsche je dnes vskutku automobilovým uměleckým dílem. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

Zdroj a foto: Newspress