OPEL INSIGNIA 2020 na prvních snímcích..!

04.12.2019 12:32

Společnosti Opel/Vauxhall dnes odhalily první snímky nejnovějšího modelu Insignia. Za deset let od uvedení si vůz střední třídy pořídilo více než 1.200.000 motoristů (přes 300 tisíc zákazníků v Británii). Inovovaný design vlajkové lodi se vyznačuje odlišnou masku chladiče, přepracovanými nárazníky, ale také hlavními LED světlomety s 84 samostatnými ledkami.

Při noční jízdě se světelný paprsek automaticky přepíná mezi potkávacími a dálkovými světly, díky technologii IntelliLux. Ta je plynule seřizuje v řádu milisekund. Jejich přesnost snižuje možnost oslnění protijedoucích řidičů, protože jednotka skenuje cestu a podle toho neustále reaguje.

Nová Insignia vypadá celkově vzhledem k poloze přívodů vzduchu s integrovanými mlhovými světly nižší a širší než dříve. Tenké, vodorovné linie designu karoserie pokračují do interiéru s chromovými akcenty, jež dodávají stylovému prostředí osobitost.

Nejnovější verze populárního modelu obsahuje špičkové technologie a lepší vybavu. Opel/Vauxhall má novou kameru, která zlepšuje výhled dozadu. Bezpečnost při couvání může být zvýšena volitelným výstražným signálem. Ten pomocí radarových senzorů detekuje objekty 90 stupňů doleva nebo doprava za vozidlem až do vzdálenosti 20 metrů. Varování probíhá i signály na displeji.

Řidič bude moci využívat rovněž balík asistenčních systémů včetně adaptivního tempomatu s nouzovým brzděním, rozpoznáváním dopravních značek a chybět nebude head-up displej i pokročilý parkovací asistent.

Tisková zpráva zatím nezmiňuje motorizace, ale dá se předpokládat, že zůstanou jednotky od General Motors. Přestavba platformy by byla o dost nákladnější. Automobilka také zatím nezveřejnila snímky kabiny. Více se patrně dozvíme před lednovou výstavní premiérou na Auto Show v Bruselu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress