Nový MERCEDES GLE 450 4Matic pro AUTO SHOW v Paříži (VIDEO)..!

13.09.2018 08:28

Chystané velké SUV s oblejšími liniemi a aerodynamickým koeficientem 0.29 je větší a prostornější než jeho předchůdce díky zvětšenému rozvoru 2.995 milimetrů (+80 mm). Za příplatek si můžete pořídit třetí řadu sedadel a umožnit cestování sedmi lidem.

Na pařížském autosalonu uvede Mercedes patrně jedinou motorizaci takzvaný mild-hybrid. Půjde o šestiválec s výkonem 362 koní a točivým momentem 500 Nm spolupracující s devítistupňovým automatem. Elektromotor napojen na 48Voltovou soustavu umí přidat dalších 21 kobylek.

Kompletně přepracovaná kabina má na palubce dva displeje s úhlopříčkami 12.3 palce. Vylepšení doznal barevný head-up displej s rozlišením 720x240px. Nově má dvakrát větší plochu.

Z technologických vychytávek musím zmínit systém aktivního odpružení E-Active Body Control, jež umí zvyšovat taky tlak v odpružení každého kola, tím vlastně vylepšuje trakci. Adaptivní tempomat dokáže sám zastavit do rychlosti 100 km v hodině. MBUX Interior Assistant zase umí rozpoznat pohyby rukou a paží.

Zatím první pohonnou jednotkou je verze 450 4Matic s pohonem všech kol. Ta se má ukázat v showroomech prodejců na jaře příštího roku. Doplní ji čtyřválcový dvoulitr 300d, následovat mají motorizace 350d i 400d. Půjde o zcela novou řadu motorů. Chybět nebude plug-in hybridní verze s možností dobíjení z elektrické sítě.

Cena modelu 450 4Matic AMG Line se má pohybovat podle britského serveru Carbuyer kolem 50 tisíc liber. Oficiální ceník a specifikace zveřejní Mercedes po výstavní premiéře GLE na Auto Show v Paříži. Podívejme se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress