Nový MERCEDES-AMG GT R PRO 4.0L Bi-turbo V8..!

18.07.2019 08:45

Při pohledu na nabušené AMG před modernizací si člověk řekne, dá se tady ještě něco vůbec inovovat? Odpověď zní, ano. Tak se pojďme na tu nádheru podívat.

Aktualizace pro modelový rok 2020 zahrnují nové aerodynamické prvky jak vpředu, tak na bocích. Zcela nový je i zadní difuzor, jenž propůjčuje vozu ještě dravější vzhled. Přepracování doznaly rovněž výfukové koncovky.

Inovací prošel interiér GT a vypadá tak ještě působivějí. Řidič ocení nový volant AMG Performance s integrovaným dotykovým ovládacím tlačítkem také pro navigaci.

Standardem je nový 12.3palcový přístrojový panel. Středový displej získal větší rozměr 10.25" včetně aplikací Apple CarPlay a Android Auto. Touchpad nabízí zdokonalený způsob interakce s multimediálním rozhraním.

Hlavní světlomety získaly technologii LED High Performance a kromě standardní zpětné kamery přibyla rovněž ta přední. Obě tak pomáhají při parkovacích manévrech v nízké rychlosti.

Osmiválcové bi-turbo o objemu 4.0-litru posílá na zadní kola přes 7stupňovou převodovku Speedshift DCT výkon 577 koní. Nejnovější AMG GT R Pro dokáže zrychlit z nuly na stovku za 3.5 sekundy. Výrobce uvádí maximálku s hodnotou 319 km v hodině. Model bude k dispozici ve Spojených státech v závěru letošního roku. Evropa se ho dočká patrně o něco dříve. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa