Nový LOTUS EVORA GT410 3.5 V6 Sport: Z nuly na stovkou za 4 sekundy..!

16.01.2018 08:45

Britský výrobce sportovních vozů Lotus představil GT410 Sport, nejnovější přírůstek řady Evora.

Inženýři Lotusu se snažili auto nahrazující Evoru Sport 410 maximálně odlehčit, váží tak pouhých 1.297 kilogramů. Může za to výfukový systém z titanu, speciální tlumiče Öhlins využité v rámci zavěšení kol i množství lehounkých karosářských dílů. Výsledkem je skutečnost, že váží o 98 kg méně než standardní Evora 400.

Interiér Evory GT410 je proveden černou Alcantarou, od sedadel až po palubní desku a výplně dveří. K dispozici jsou volitelné závodní sedačky Sparco a kupující si mohou vybrat mezi specifikací dvoumístnou nebo 2+2. Přidání dalších sedadel si ovšem vyžádá speciální sadu kol.

Řidič má k dispozici infotainment se sedmipalcovým dotykovým displejem obsahující kompatibilitu Apple CarPlay a Android Auto, připojení Bluetooth i volitelnou zadní kameru, což je užitečná volba vzhledem ke tvaru zadního skla.

Nový sporťák používá benzinový motor V6 o objemu 3.5 litru vyladěný na výkon 404 koní. Výsledkem je zrychlení z 0 na 100 za 3.9 sekundy s automatem nebo 4 s manuální převodovkou.

K dalším změnám patří optimalizovaná aerodynamika díky novým předním a zadním nárazníkům se vzduchovými kanály z uhlíkových vláken. Parádně vypadá difuzor i středová výfuková koncovka. Všechny tyhle prvky pomáhají zvýšit přítlak. Při maximální rychlosti 306 km/h je o padesát procent vyšší než u starého "Sportu 410."

Nastavitelné odpružení a pneumatiky Michelin Pilot Sport 4S pomáhají k dokonalé přilnavosti a skvělým jízdním vlastnostem Lotusu. Díky elektronickému stabilizačnímu programu může řidič využít jízdní režimy Drive, Race, Sport a případně stabilizaci vypnout.

Společnost tvrdí, že zhruba třetina nových vozů Lotus je přizpůsobena s pomocí personalizačního programu Exclusive. Lotus Evora GT410 je už k dostání na objednávku s cenou od 85.000 liber. Jirka Hyner

_______________________________________________________________________

 Zdroj a foto: Newspress