Nový JAGUAR F-TYPE R 5.0 V8 umí stovku za 3.5 sekundy (VIDEO)..!

04.12.2019 08:54

Britská prémiová značka konečně odhalila nejnovější F-Type. Modelům coupé i convertible dominují špičkové technologie a čistý design karoserie. Nová je maska s úzkými předními světlomety i zadní hranatější světla s upravenou optikou.

Interiér se zaměřil ještě více na řidiče a definuje luxusní materiály, dokonalé zpracování a krásné detaily. Zmizely analogové přístroje a novinkou je digitální interaktivní přístrojový štít s rozměrem 12.3-palce.

Palubní desce dominuje inovativní infotainment s podporou rozhraní Apple CarPlay a Android Auto. Například aktualizaci softwaru zvládá systém i na dálku. Prémiový zvuk dodal renomovaný výrobce Meridian.

Novinky se objevují rovněž pod kapotou. Standardem pro F-Type je přeplňovaný dvoulitr o výkonu 300 koní s točivým momentem 400 Nm spolupracující s osmistupňovým automatem, jenž posílá energii na zadní kola. Nová "jaguáří šelma" s ním zvládá zrychlení z nuly na sto za 5.7 sekundy. Maximálka činí u tohoto čtyřválce 250 km/h.

Druhou variantou je pětilitrový osmiválec dopovaný kompresorem. Řidič F-Typu tak dostane pod pravou nohu 450 koňských sil s točivým momentem 580 Nm. Osmistupňový překalibrovaný automat může pohánět jen zadní nebo všechna kola. Stovku přitom zvládají obě varianty za 4.6 s. Výrobce zde uvádí maximální rychlost 285 km v hodině.

Vrcholná verze F-Type R V8 dostala 575 koní a 700 Nm točivého momentu, stejně jako dřívější specifikace SVR. Osmiválec je přes 8stupňový automat ZF spojen výhradně s pohonem všech kol. Znamená to doslova "boží" zrychlení. Nejnovější F-Type R dá stovku za 3.5 sekundy! Elektronicky omezená maximálka činí 300 km/h.

Špičkový model R přichází rovněž s vylepšeným podvozkem a inovativními adaptivními tlumiči. Optimalizací prošly pružiny, stabilizátory i zadní kulové klouby. Výfukové koncovky jsou vybaveny pro "tišší" zvuk aktivními klapkami s funkcí Quiet Start.

First Edition dostane exteriérový designový paket, černou kontrastní střechu, jedinečná 20palcová kola a sedadla i interiér v kůži Windsor s ozdobným prošitím. V Británii je vůz možno objednat s cenou od 54.060 liber. České zastoupení zveřejnilo předběžnou cenu nejslabšího čtyřválce. Coupé si cení tak na 1.706.826 korun, otevřené convertible potom na 1.893.408 korun. Podívejte se na aktuální video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress