NOVÝ CHEVROLET MALIBU 2.4 LTZ: Kvalita a elegance střední třídy za přátelskou cenu...

07.11.2012 16:12

Chevrolet je značka úspěšná nejen na českém trhu díky globálnímu modelu nižší střední třídy Cruze. Ten je momentálně ve světové prodejní TopTen. Velké obliby u nás získalo v posledních měsících sedmmimístné MPV Orlando. A přiznám se, že mě hodně zajímala letošní novinka Chevrolet Malibu.

O víkendu, jsem tedy vyrazil za krásami podzimních Beskyd a testoval vlastnosti elegantního sedanu střední třídy s benzínovým motorem 2.4 litru a výkonem 167 koní. Líbí se mi jeho majestátné ego, které v mnohém evokuje slavný model Chevrolet Camaro. Podle slov designéra značky Welburna to byl záměr.

Uvnitř nabízí Malibu luxusní a prostorný interiér v kůži. A když se podíváte, najdete zde precizně zpracované materiály, spoustu úložných míst, třeba i pod panelem audia. Kabina je dokonale odhlučněna a můžete se během jízdy věnovat nerušenému poslechu hudby.

Zavazadelník pojme parádních 545 litrů. Oceňuji multifunkční volant s tempomatem. Ovládá se intuitivně a příjemně, stejně jako audio i navigace. Přátelé, vše je v češtině. Spousta nových automobilů na našem trhu přitom česky stále nekomunikuje. Líbí se mi ambientní osvětlení s linkou přes celou palubovku, vyniká to zvláště večer.

Šestistupňový automat řadil bez zbytečných prodlev a po třech dnech mi palubní počítač ukazoval průměrnou spotřebu 8.7 litrů Naturalu. Jezdil jsem většinou ve městě, ale i na horách a po dálnici. Podvozek je precizně nastaven, drží výborně stopu, tlumí nerovnosti a karoserie se nenaklání. Řízení je až překvapivě přesné, pomáhají tomu také 18palcové lité disky. Ve standardu jsou sedmnáctky.

Vyzkoušel jsem nejdražší provedení LTZ s interiérem v kůži, elektrickým paketem i bi-xenony. Nechybí zde nic, co v dané třídě očekáváte, tedy vyhřívaná sedadla s el.ovládáním, sklápěná vnější zrcátka, asistenční systémy, dešťový senzor i monitoring tlaku v pneumatikách. Tohle vrcholné provední s benzínovou jednotkou 2.4 koupíte za necelých 605 tisíc.

Specifikace 2.4 LT s bohatou výbavou startuje již na ceně 497.500 korun. S manuální převodovkou si řekne Malibu o 7.8 litrů Naturalu. Dvoulitrový diesel stojí necelých 550 tisíc a má pod kapotou koní 160 s točákem 350 Nm. Spotřeba dieslu s manuálním šestikvaltem se pohybuje těsně nad hranicí 5 litrů nafty.

 

 

Podle mého přináší Chevrolet Malibu do segmentu střední třídy vysokou kvalitu za velmi přátelskou cenu. Jízdními vlastnostmi a prostorným interiérem mě příjemně překvapil. A ještě k místu kde jsem fotil. Jedná se o kapli sv. Cyrila a Metoděje na Čeladné, která byla postavena v roce 1936. Najdete zde také pramen pitné vody. Jirka Hyner

 

 ___________________________________________________________________________________

 Foto: redakce