Nové MASERATI GRANTURISMO 2022 bylo vyfoceno na okruhu i v ulicích Modeny (VIDEO)..!

14.06.2021 14:16

Italská automobilka dnes nabízí kompletní řadu vozů poháněných benzinovými jednotkami a hybridními čtyřválci s pohonem zadních i všech kol. Kolekce Trofeo, kterou tvoří Ghibli, Quattroporte a Levante jsou vybaveny motorizací V8 produkující 580 koní.

Špičkovým modelem s trojzubcem ve znaku je supersport MC20 (foto výše) poháněný průkopnickým motorem Nettuno V6, jenž využívá technologie odvozené z monopostů F1. Poprvé je tak k dispozici ve standardním sériovém automobilu. Ghibli a Levante jsou nyní nabízeny rovněž v hybridní verzi a jsou prvními elektrifikovanými vozy Maserati.

Kompletní řadu brzy doplní nové Maserati GranTurismo, jež bude prvním automobilem značky, který přijme 100% elektrické řešení. Před svým uvedením prochází prototyp GT intenzivním testováním na silnicích i okruzích pro přípravu před konečným nastavením.

Doplním, že produkce modelů Maserati dnes probíhá ve třech závodech. Ghibli a Quattroporte v závodě Avvocato Giovanni Agnelli (AGAP) a Levante v továrně Mirafiori v Turíně. Supersport MC20 se vyrábí v Modeně v historickém podniku Viale Ciro Menotti. Přikládám více informací o Maserati GT a dalších modelech na videu. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Maserati