Nové BMW řady 1 model 2020 se ukáže ještě letos (VIDEO)..!

17.05.2019 14:10

Nejnovější "jedničková" řada bavorské automobilky stojí na platformě BMW FAAR. Je kompatibilní pouze s tříválcovými a čtyřválcovými motory a pohonem předních nebo volitelných všech kol. Přináší to i jisté výhody, respektive prostornější kabinu a větší zavazadelník s kapacitou 360 až 380 litrů. Níže vidíme první teaser chystaného vozu a zatím maskovaný prototyp.

Díky pohonu přední nápravy budou modely řady 118i poháněny tříválcovým benzinovým egregátem 1.5 litru s výkonem 138 koní. Pochází ze současných sesterských modelů Mini. BMW zatím nezveřejnilo výkonnostní parametry, ale snížená hmotnost a nová sedmistupňová převodovka DCT umožní, aby by se u auta zlepšilo zrychlení oproti starému modelu s hodnotou 8.7 sekundy.

Motorizace 120d získají známý dvoulitr o výkonu 190 koní. Na rozdíl od benzinových jednotek bude přenášet sílu osmistupňový automat i na všecha kola volitelného systému xDrive.

Další specifikaci BMW řady 1 bude tvořit plug-in hybridní systém. Zahrnuje přeplňovanou benzinovou jednotku 1.5-litru v kombinaci s malým elektromotorem. Emise mají mít pravděpodobně pod 50 g CO2 na kilometr.

Předpokládám, že si auto odbude světovou výstavní premiéru na podzimní Auto Show ve Frankfurtu. U dealerů značky se má novinka ukázat ještě v závěru roku. Britský Auto Express zveřejnil náhled, jak by mohla nejnovější řada 1 vypadat. Podívejte se také na nejnovější video. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express