Nová BMW 2 Active a Gran Tourer 2018 se ukáží už brzy..!

12.01.2018 13:52

Mnichovská automobilka přichází s modernizovanými kompaktními MPV. Obě získala designové úpravy, špičkové technologie i nižší emise výfukových plynů.

Active Tourer i větší Gran Tourer mají výraznější mřížky s dvojitou ledvinou a širší přívod vzduchu. Dvojité světlomety s "šestihranným" vzorem disponují možností LED nebo Adaptive LED technologií. Přepracovaná je nejen příď vozů, ale i zadní část s většími výfukovými otvory.

V kabině se mi líbí nové interiérové tkaniny v kombinaci látky, kůže a syntetického materiálu BMW Sensatec. Systém iDrive Infotainment umožňuje přístup ke službám ConnectedDrive. Patří sem třeba dopravní informace v reálném čase nebo funkce e-mailu Microsoft Exchange. Pro zobrazení je využito dotykových displejů o rozměrech 6.5 nebo 8.8palců.

Motorizace pro řadu BMW 2 Active a Gran Tourer prošly optimalizací pro zlepšení výkonu a palivové účinnosti. Dieselové modely vyrobené po březnu 2018 dostanou systém snižování emisí na bázi AdBlue a dvě turbodmychadla. U modelu Active Tourer můžete sáhnout třeba po plug-in hybridní variantě s elektrickým dojezdem 45 kilometrů.

Vedle manuálního šestikvaltu budou pohonné jednotky prémiových MPV spolupracovat s novým dvouspojkovým automatem Steptronic.

Modernizované verze se ukáží již během března s tím, že nabídku obohatí dva odstíny laku i nové designy kol v rozměrech 17", 18" a 19palců. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Carbuyer