Nová MAZDA2 1.5-litru 2020: Více komfortu a nových technologií..!

19.07.2019 09:25

Inovačním procesem prošla mazdí kráska s číslem 2. Revize zahrnuje přepracovanou přední část včetně adaptivních LED světlometů, úzké mlhovky, upravený zadní nárazník, koncová světla i nová 16palcová kola z lehkých slitin.

Řidič Mazdy2 ocení asistenta pro jízdu v pruzích i aktualizovaný systém infotainmentu s podporou Apple CarPlay a Android Auto. Modernizovaný interiér dopřeje posádce nová přední sedadla i dokonalejší odhlučnění.

Výrobce dále vylepšil platformu vozu. Konkurent Fiesty nebo Fabie získal inovativní tlumiče včetně revidované verze softwaru pro G-Vectoring. Japonská automobilka tvrdí, že tyto aktualizace vytvořily z Mazdy2 vůz s dokonalou stabilitou i při vyšších rychlostech.

Podobně jako dobíhající generace bude mít nejnovější Mazda2 pod kapotou na výběr tři čtyřválcové motorizace SkyActive-G 1.5-litru s výkonovými variantami 75, 90 nebo 113 koní. Všechny jednotky budou spolupracovat se šestistupňovým manuálem nebo automatem. Novinka se už v Japonsku prodává a nabídka tam zagrnuje také dieslový agregát 1.8-litru. Do Evropy a Česka dorazí patrně v závěru roku. Chytřejší budeme po výstavní premiéře na autosalonu ve Frankfurtu. Níže si můžeme porovnat dobíhající "dvojku" s tou nadcházející. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express