NISSAN JUKE 2020: První informace a snímky k chystanému modelu..!

11.06.2019 08:47

Příští generace malého SUV automobilky Nissan nabídne více prostoru, lepší konektivitu a vedle konvenčních jednotek rovněž hybridní systém. Podle britského Carbuyeru bude hybrid využívat benzinový motor 1.6-litru v kombinaci s baterií o kapacitě 9.8kWh.

Juke bude sdílet prodlouženou platformu nedávno odhaleného sesterského Ranaultu Clio. Umožní tak použít nový přeplňovaný benzinový motor 1.3 l. V nabídce zůstane současný diesel 1.5-litru. Výkon na přední, případně všechna kola mají přenášet manuální pěti nebo šestistupňové převodovky, případně automat CVT.

Nová generace modelu ponese hlavní rysy svého většího sourozence jménem Qashqai a nabídne mnohem více prostoru pro cestující na zadních sedadlech, protože nedostatek místa vzadu je jedním z hlavních kritizovaných parametrů současného provedení. Zvětšit se má také kapacita zavazadelníku až ke 400 litrům.

Díky inovativním měkkým materiálům a zábavnímu systému s Apple CarPlay a Android Auto, se budou řidič i posádka cítit mnohem příjemněji. Nový Juke bude vybaven vylepšenou bezpečnostní technikou se systémem ProPILOT společnosti Nissan. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Carbuyer