NISSAN JUKE 2020: Atraktivní nová generace má i ceny..!

06.09.2019 09:52

Novinka, o které jsem nedávno psal i s přiloženými odhady, jak bude auto vypadat, opravdu nelhaly. V těchto dnech se představuje ve vší kráse a musím říct, že průkopník malých "esúvéček" vypadá opravdu skvěle. Nevšední model má na délku 4.210 mm, na výšku téměř 160 a na šířku 180 centimetrů.

Automobilka píše, že interiér je oproti předchůdci mnohem prostornější. Například pro nohy cestujícím na zadních sedadlech přibylo téměř šest centimetrů. Nad hlavou pak více než centimetr. K zavazadelníku je lepší přístup a jeho kapacita narostla na solidních 422 litrů.

Interiér vypadá hezky a řidič má k dispozici navigaci s podklady od TomTom Maps & Live Traffic. Na 8palcovém displeji informačního systému NissanConnect může zrcadlit své oblíbené aplikace chytrého telefonu.

Lze rovněž aktivovat integrovaný Wi-Fi hotspot, aby si cestující mohli připojit notebook nebo tablet. Zmínit musím prémiový sound Bose® Personal® Plus.

Pod kapotu je zatím v nabídce jen jedna motorizace. Nový turbem dopovaný litrový tříválec s výkonem 117 koní. Na přední kola přenáší výkon šestistupňový manuál, nebo automat DCT.

Automobilka uvádí, že se první sériové vozy objeví už během listopadu. Výroba probíhá v britském Sunderlandu, tedy na stejném místě jako doposud. Nejlevnější verze 1.0 DIG-T 117 Visia stojí 17.395 liber, což je asi 501 tisíc korun. Výbavový stupeň Acenta s automatem potom vychází minimálně na 20.395 bitských liber. České ceny budou patrně o něco nižší. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress