NISSAN GT-R50 3.8 litru V6: Supersport od Italdesign na počest 50. výročí GT-R (VIDEO)..!

21.05.2020 08:25

Nissan odhalil podobu limitované edice GT-R50 od Italdesign. První snímky ukazují, že výroční model na oslavu loga GT-T vypadá famózmě. Číslice zdůrazňuje nejen jak dlouho je uznáván milovníky sportovní jízdy, ale rovněž vypovídá o počtu vyrobených kusů.

Úpravy provedené Italdesignem nejsou jen kosmetického rázu. Oproti standardnímu Nissanu GT-R má vůz sníženou střechu, přepracovaný přední splitter, hlavní LED světlomety, inovativní zadní křídlo, zadní difuzor i výbojku v kapotě.

Interiér je do značné míry sdílen se standardním GT-R, přestože kupující získají palubní desku a středovou konzolu z uhlíkových vláken. Je zde novotou vonící volant v Alcantaře a pár sportovních sedadel v kombinaci kůže a již zmiňované Alcantary.

Nissan uvádí, že každý automobil lze přizpůsobit přání zákazníka. K dispozici je sortiment interiérových úprav a barev, včetně unikátního laku nejslavnějšího Nissanu GT-Rs.

Stejně jako standardní GT-R je limitovaný model poháněn jednotkou V6 o objemu 3.8-litru. Motor byl doplněn o interní komponenty NISMO, tedy dostal větší turba, mezichladiče, nové vstřikovače paliva, písty a inovativní výfukový systém. Prostě vše pro maximální výkon 710 koní a točivý moment 780 Nm.

Standardní převodovka včetně diferenciálů byla patřičně vyladěna, aby se vyrovnala s mimořádným výkonem. Podvozek vozu dostal stavitelné zavěšení kol Bilstein DampTronic, šesti-pístkové brzdiče Brembo i odlehčená 21palcová kola.

Nissan už testoval první verzi nejnovějšího GT-R50 na italském okruhu Tazio Nuvolari. Jedná se o vyladěný sportovní vůz šesté generace, jenž byl vyroben na počest padesátého výročí loga GT-R.

Produkce je omezena na pouhých 50 kusů, přičemž každý kus má cenovku 990 tisíc eur. Většina vozů už má svého majitele. První limitované Nissany plánuje japonský výrobce dodat koncem roku, případně v lednu 2021. Přikládám video Nissanu GT-R50. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Auto Express