NISSAN GT-R 3.8 V6 MY20: Aktualizovaná verze oslavuje 50 výročí (VIDEO)..!

02.09.2019 10:08

Legendární sportovní vůz připomínající kulatiny disponuje řadou vylepšení, která optimalizují výkon, zlepšují ovládání a evokují ikonický model R35.

Šestiválec 3.8 litru dopovaný dvěma inovativními turby dodává sportovnímu vozu 570 koní s točivým momentem 637 Nm. Nová turbodmychadla zvyšují odezvu motoru při nízkých otáčkách a zvyšují účinnost jednotky o 5 procentních bodů.. Řazení převodových stupňů je v režimu Racing rychlejší o 0.15 sekundy.

Kromě stávajících možností černého, ​​hnědého a červeného interiéru Prestige je nyní v nabídce také interiér z šedé kůže (foto níže). Nahrazuje končící odstín bílé slonoviny. Palubní desce dominuje 8-palcový dotykový displej.

Řízení je více lineární a přesné, vyžaduje jen minimální korekce při rychlostech až 300 km/h. Řidič ocení i vylepšené elektronicky řízené zavěšení kol. Bylo vyladěno tak, aby poskytovalo lepší stabilitu v zatáčkách a plynulejší jízdu.

Nový posilovač brzd zvyšuje počáteční reakci tím, že pracuje s menším zdvihem pedálu, což má za následek zvýšenou brzdnou sílu i příjemnější pocit. Představena byla rovněž nová stylová 20-palcová kola Spoke z lehkých slitin.

Výfukové potrubí, inspirované závodní technologií, má optimalizované upevňovací body příruby turba, které umožňují snadnější údržbu, aniž by se dotýkaly výfukového potrubí. K dispozici je také nový titanový tlumič výfuku.

Aktualizovaná verze MY20 Nissan GT-R je již na objednávku, první dodávky zákazníkům mají začít během listopadu s cenou od 83 995 liber, což je asi 2. 398.000 korun pro verzi V6 Pure. Track Edition vychází na 99.995 liber a Nismo se zvýšeným výkonem 600 koní na 174.995 £, tedy téměř 5 milionů korun. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress