NEW YARIS: Nejen nejmenší hybrid Toyoty...

17.06.2011 08:55

Premiéra na autosalonu ve Frankfurtu, prodej ještě koncem letošního roku. Malý hatchback Toyota Yaris třetí generace má ve svém evropském provedení pěkně našlápnuto. Celkově působí mnohem dospělejším dojmem než jeho předchůdci a narostl do všech rozměrů. Studie Yaris HSD, tedy hybridní, byla k vidění na jaře v Ženevě. Ale bohužel i během dvou novinářských dnů byla uzamčena a přes tmavé fólie nešlo nahlédnout do interiéru.

V nabídce třetí generace malé Toyoty bude i zmíněné provedení HSD. To vlastně představí nejmenší skutečný hybrid, který japonská značka zařadí do sériové výroby. Podle osob blízkých automobilce se rozběhne během příštího roku ve Francii, kde se vyrábí Yaris současný. Má vynikat tichým chodem a velmi nízkou spotřebou. Umí jezdit čistě na elektřinu, jako Auris HSD a osvědčený hybrid střední třídy Prius. Na snímcích, jenž unikly na internet si auto můžeme pěkně prohlédnout.

U největšího světového výrobce automobilů za loňský rok, nastal čas k uvedení nové generace úspěšného a spolehlivého Yarisu. To potvrzuje skutečnost, že v Japonsku se během prvních měsíců letošního roku představil nový Vitz, tak se Yaris jmenuje doma v “Zemi vycházejícího slunce.” Bližší technické informace se o voze dozvíme během podzimního autosalonu ve Frankfurtu, kde si odbude svou premiéru.

Foto: redakce