NARAN 5.0 V8: Inovativní a luxusní model s výkonem 1048 koní (VIDEO)..!

26.11.2020 09:28

Naran Automotive je novým malosériovým výrobcem luxusních automobilů. Čtyřmístné hyper-coupé přinese příští rok dle zástupců značky autentický zážitek z jízdy ve stylu závodních speciálů kategorie GT3.

Vůz kombinuje nekompromisní výkon přeplňovaného osmiválcového motoru s maximální dynamikou a ultraluxusními materiály nejen v kabině. Zatím však můžeme obdivovat pouze tvary karosérie.

Naran "postaví" ručně 49 vozů s pohonem všech kol a možností jen zadní hnané nápravy. Každý automobil bude přitom individuálně přizpůsoben osobnímu vkusu majitele (sběratele), včetně označení názvu modelu na míru.

Zakázková pětilitrová jednotka V8 s dvojitým přeplňováním je vyráběna v Německu s partnerskou firmou Racing Dynamics. Na vývoj dohlíží EY3 Engineering a Daniel Mense, proslulý svou prací s rekordmany NIO EP9 na okruhu Nürburgring.

Motorizace produkuje úžasných 1.048 koní s točivým momentem 1.036 Nm. Zrychlení z nuly na stovku za 2.4 sekundy a maximální rychlost přes 400 km v hodině vypovídá mnohé. Aerodynamický balíček inspirovaný motorsportem pomáhá produkovat neuvěřitelný přítlak 1.377 kg, jenž převyšuje hodnotu vozu GT3.

Většina dílů karoserie je vyrobena z karbon-lněného kompozitu. Všimněte si odlehčených 22palcových hybridně-karbonových kol. Důvodem je co nejnižší hmotnost automobilu.

Špičkovým jízdním vlastnostem odpovídá speciálně vyrobené zavěšení kol s dvojitými příčnými rameny. Získalo nastavitelné přední i zadní stabilizátory s možností úpravy odklonu.

Tlumení podvozku zajišťuje čtyřcestný stavitelný systém Ohlins. Řidiči umožní dostat vozidlo na absolutní "jízdní hranu" i v nejnáročnějších podmínkách okruhu. Naran získal rovněž hydraulické hřebenové řízení, karbon-keramické brzdy vyvinuté pro vytrvalostní závody a sférická ložiska pro lepší pocit a přesnost řízení.

Za společností Naran Automotive stojí indicko-zimbabwský podnikatel Ahmeer Naran. Podporuje ho bývalý inženýr automobilky Jaguar Land Rover Steve Pegg, stejně jako automobilový designér Jowyn Wong, zakladatel Wyn Design a vizionář. Ten stojí třeba za modely Apollo IE nebo De Tomaso P72. O materiálový design v interiéru se stará a tvoří ho na míru Kate Montgomery, někdejší designérka Aston Martin Lagonda.

Co říci závěrem? Tým světových odborníků z vrcholů automobilového designu a motoristického sportu připravuje spolu s využitím inovativních materiálů a špičkových technologií první model značky Naran. Podívejte se na video prezentaci. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspress a Auto Express