Na HUNGARIAN BAJA 2019 vyrazila i dakarská posádka Ouředníček a Křípal..!

09.08.2019 14:00

Na letošním podniku počítaném do světového poháru FIA Cross Country plánovala dvojice otestovat nastavení jejich speciálu Ford Ranger Phoenix, ale na poslední chvíli museli vše změnit. "Při přípravě vozu jsme zjistili, že řízení dobře netěsní a hrozí jeho zablokování," vysvětluje Tomáš Ouředníček.

Náhradní nebylo možné včas dopravit z Francie a start s takto poškozeným dílem by byl příliš riskantní. Na řadu proto přišla druhá varianta a na krásných tratích poblíž maďarského Balatonu budou Tomáš Ouředníček a David Křípal závodit v kategorii TH s vozem Hummer H3 EVO I.

"Rozhodli jsme se alespoň testovat tělo a duši. Přestože jsme letos úspěšně absolvovali dva největší závody na světě, tak každý další společně ujetý kilometr se počítá," hodnotí náročné přípravy na Dakar 2020 pilot Tomáš Ouředníček.

Po slavnostním zahájení 16. ročníku u zámku Thury ve městě Varpalota dnes Hungarian Baja odstartuje prologem v délce 7.5 km. Výsledky určí startovní pořadí pro sobotu, kde čeká na jezdce a posádky z více než 20 zemí přes 400 ostrých kilometrů. V neděli následuje porce dalších 160 km. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: SouthRacing.cz