Muzeum ŠKODA 2020: Nová výstava S tradicí do budoucnosti..!

02.06.2020 08:32

Škodovácké muzeum otevřelo ve svých prostorách expozici nazvanou "S tradicí do budoucnosti." Připomíná milníky 125 let existence naší automobilky.

Výstava mapuje, jak se původně skromná opravna kol vypracovala na globálně aktivního výrobce osobních vozů a poskytovatele služeb mobility budoucnosti.

Návštěvníky výstavy 125 let automobilky Škoda vítá zlatá studie "Mezi skicou a autem." Nechybí zde ikonický model Popular Monte Carlo. V roce 1936 s ním vytvořila automobilka doslova senzaci. Na slavné rallye v Monte Carlu, která se koná již od roku 1911, s ní zajela dvojice Zdeněk Pohl a Jaroslav Hausman druhé místo v kategorii 1.500 ccm. Značka následně vyrobila 70 vozů Popular Sport Monte Carlo jako otevřený roadster nebo coupé.

Na výstavě můžeme obdivovat také jízdní kolo Slavia a jednostopý koncept Klement s elektrickým pohonem. Společně vzdávají hold cyklistickým kořenům značky. Na snímku níže Vladimír Vidim s bicyklem na trase Tour de France.

Pionýrské začátky společnosti Laurin & Klement založené roku 1895 zde připomíná i velmi moderně řešený dvouválcový motocykl L&K CC (1904). Níže vidíme s motocyklem L&K vítěze závodu Paříž - Berlín v roce 1901 Narcise Podsedníčka. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Škoda Auto