MUSTANG Convertible "CAGED" V8 od Ringbrothers 2022: Nádherná stavba jediného vozu na světě..!

05.08.2022 11:22

Společnost Ringbrothers se etablovala na automobilovém trhu v USA jako výrobce prémiových dílů a uznávaný designér. Mezi četná uznání patří několik cen Chevrolet Best in Show, Goodguys Street Machine of the Year, Mothers' Shine i vítězství v SEMA Battle of the Builders v roce 2019.

Nyní představuje tým nejnovější výtvor. Jde o na zakázku vyrobený kabriolet Ford Mustang z roku 1964 známý jako "Caged."

Cílem bylo vyvinout a modernizovat linie a proporce původního vozu a zároveň respektovat estetiku automobilky Ford. Výsledkem je přitažlivý kabriolet s nespoutaným výkonem, který spojuje design ikony 20. století s technologiemi toho jednadvacátého.

Kabriolet má ručně vyrobenou karoserií navrženou CAD. Přepracovaná přední maska ​​je mírně posunuta dozadu a přivádí vzduch do 5.0litrového motoru Ford Performance Coyote V8, který spolupracuje s 10stupňovým automatem 10R80. Ringbrothers zde využili výfukový systém Flowmaster.

Na Mustangu z roku 1964.5 je téměř každý komponent jednorázovým kusem vyrobeným společností Ringbrothers, přičemž jedinými továrními díly Mustangu jsou středové kryty kol.

Vůz je vybaven tlumiči Penske Racing Shocks RS Edition vpředu i vzadu, nezávislým zadním odpružením a brzdovým systémem Baer. 18palcová kola od Evod Industries odrážejí styl ikonických rallye kol a obouvají pneumatiky Continental.

Každý díl tohoto vozu byl dotčen a aktualizován s ohledem na původní designové prvky, až po ikonické rámečky zadních světel Mustangu a emblémy "běžícího koně" na středech kol. Pouze zkušené oko rozezná jemné rozdíly od původního modelu.

Za vším stojí 4.200 hodin práce Ringbrothers z amerického Spring Grenn (Wisconsin). Možná bude Mustang aka Caged vystaven také na letošní SEMA Show v Las Vegas. Jirka Hyner

 Zdroj a foto: Newspressusa