MOTOSALON 2018 byl zahájen v BRNĚ..!

08.03.2018 17:46

Brněnské výstaviště hostí od dnešního dne devátý ročník veletrhu motocyklů, čtyřkolek a příslušenství Motosalon. Letos se v pavilonech P a F prezentuje více než 120 vystavovatelů. Celkem se zde přadstvuje přes 300 značek.

Největšího motocyklového veletrhu ve střední Evropě se účastní kompletní japonská čtyřka, americké značky. Přijeli vystavovatelé z Německa, Itálie a řady dalších zemí. K vidění jsou elektroskútry, ale užijou si tady i zájemci o čtyřkolky.

Letos se stali tvářemi Motosalonu Pepa Šiler aka Sršeň i dvojice Honza Révai a Pavel Liška. Oba na motorkách procestovali svět. Letos v době konání akce "brázdí" Mexiko.

Během víkendu ale určitě narazíte na Pepu Sršně, dakaristku Ollie Roučkovou nebo Míru Lisého.

Okolí pavilonu Z se na čtyři dny promění v Show arénu, kde to bude žít. Kaskadéři z Crazy Day slibují triky na hranici fyzikálních zákonů. Proti nim si stoupnou i odvážlivci na in-line bruslích či kouzelnice na trialovém kole. Přijede i Míra Lisý nebo Motogymkhana.

Obdivovat můžete řadu motocyklových novinek, stroje Velentina Rossiho nebo našeho Karla Abrahama ze seriálu MotoGP. Zmínit musím skutečnost, že se do Brna vrací po pěti letech také šampionát MS superbiků. Dnes byl v expozici brněnského okruhu jezdec Ondra Ježek, jenž od letoška sedlá Yamahu.

Tradiční součástí veletrhu je anketa Motocykl roku. V šesti kategoriích soutěží celkem 38 modelů. O vítězích rozhoduje jak veřejnost, tak odborná porota.

Hlasovat můžeme na www.motocyklroku.cz nebo během Motosalonu přímo na brněnském výstavišti. Hlasování končí 9. března, výsledky budou vyhlášeny 10. března během slavnostního večera. Jirka Hyner

 Foto: redakce